Čištění pískovcových schodů
Čištění pískovcových schodů, broušení pískovcových schodů a repase schodišťových stupňů zajišťuje firma Floor Special Services CZ systémem ISIS Professional™. Čištění pískovcových schodů, broušení pískovcových schodů, tmelení pískovcových schodů, opravy pískovcových schodů, čištění pískovcových schodů, doplnění pískovcových schodů, vsadky a sádky pískovcových schodů, leštění pískovcových schodů, impregnace pískovcových schodů, protiskluzné nátěry pískovcových schodů a kvalitní údržbu pískovcových schodů nabízí systém v rámci svých služeb systému ISIS Professional™ firma Floor Special Services CZ dle přísných certifikačních norem institutu IICRC a profesionální systému ISIS Professional™ v rámci České Republiky, Slovenské republiky a Evropy.
ISIS System™ je posláním naší firmy, které má přispět a pomoci dosáhnout spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především přispět k dosažení co nejvyšší kvality provedené práce a výsledku realizace. Tato interní technologická norma naší firmy přináší maximální spokojenost Vás – našich zákazníků v plné součinnosti se zachováním etických a jakostních prováděcích čistících standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany povrchů a svěřeného majetku.
AHCP certifikace™ (association health cleaning professional) zavazuje naši firmu k ekologické šetrnosti z hlediska údržby – čištění – mytí venkovních a vnitřních povrchů a objektů. Cílem certifikace je zachováním etických a jakostních prováděcích údržbových standardů včetně dlouhodobé udržitelnosti ochrany povrchů a svěřeného majetku.
Podlahový servis® je odborně způsobilou a renomovanou prováděcí firmou s kvalitním zázemím zakládajícím se na odborném vzdělání, teoretických vědomostech a bohaté a dlouholeté praxi prováděných služeb a realizací a spoluprací s významnými institucemi v rámci ČR, Německu a Rakousku. Hlavním zdrojem odborných znalostí vedoucích pracovníků firmy je studium středoškolských řemeslných oborů a dlouholeté studium materiálů a zbožíznalství v oboru a průmyslu.
Čištění pískovcových schodů je prováděna patentním certifikovaným systémem ISIS Professional™ a metodami mechanické čištění VON ARX, FLEX, HILTI, HTC a profi horkovodními, parními a čistícími systémy Mosmatic Hot Box a Wirbel, Steam PRO jako antibakteriální čištění a čištění pískovcových schodů, horkovodní čištění a čištění pískovcových schodů, parní čištění a čištění pískovcových schodů, čištění a čištění pískovcových schodů horkou vodou, čištění a čištění pískovcových schodů párou, pěnové antibakteriální čištění a čištění pískovcových schodů, čištění a čištění pískovcových schodů se silným znečištěním, hloubkové čištění a čištění pískovcových schodů na základě odborných a profesně způsobilých školení britského institutu IICRC a ISIS Professional™.
Potřebujete zajistit kvalitní a odbornou renovaci pískovcových schodů, repasi pískovcových schodů, vyčištění a impregnaci pískovcových schodů ve Vaší domácnosti, kancelářích či obchodních prostorách, průmyslových prostorách, památkovém objektu či budově ve Vašem regionu?
IICRC je značka a symbol profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, čištění a obnovu průmyslových a bytových povrchů. Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními obchodními společníky, IICRC slouží více než 25 zemí s kancelářemi ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku a jejím cílem je celosvětově poskytovat školení odborně prováděcích firem v oboru čištění – čištění – revitalizace a ochrany povrchů z hlediska čalouněných materiálů, textilních materiálů, koberců, tvrdých a elastických pískovcových schodů, kamenných a dřevěných povrchů.
Asociace IICRC a její cíl vede k přesvědčení, že nejlepší způsob, jak udržet čistý a zdravější prostředí je rozšířit své pravidelné čištění a údržbu povrchů prostřednictvím pravidelných návštěv zkušených certifikovaných profesionálů. Pro ty úkoly, které vyžadují specialistu na renovaci, repasi, broušení, čištění a údržbu kamenných, keramických, přírodních, fasádních a tvrdých povrchů dokáže zajistit pouze certifikovaný IICRC odborník či prováděcí certifikovaná firma. Toto Vám přinese výsledky, kterým můžete věřit.
IICRC certifikace naši firmu a předmět našeho podnikání zavazuje a posouvá k prestižní formě poskytovaných služeb naší firmy prostřednictvím odborně způsobilých prováděcích osob a techniků, kteří jsou plně proškoleny v rámci interního kodexu naší firmy Diamond Professional™ a směrnic asociace IICRC.
Naše firma v rámci interní certifikace IICRC je povinna prezentovat spotřebitelům přesné informace a obchodovat dle čestnosti a poctivosti. Naše firma je povinna interně proškolit všechny zaměstnance, kteří projdou všechny požadované interní a externí testy. Toto úsilí vede k kontinuálnímu vzdělávání našich zaměstnanců a spolupracovníků, kteří v rámci svého profesního růstu stále pokračují ve vzdělávacím programu IICRC a naše firma tak dokáže udržet aktuální informace o nejnovějších změnách v průmyslové a bytové čištění a čištění kamenných povrchů.
ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A JEJICH INSPEKCE
Čištění pískovcových schodů a inspekce pískovcových schodů je zajišťována prostřednictvím našich techniků a vedoucích pracovníků a probíhá dle norem IICRC, které se řídí vydáním certifikace ANSI schváleného standardu – BSR-IICRC S220 o tvrdém povrchu pískovcových schodů a její inspekce. Prudký rozvoj vědy a technologií je v posledních desetiletích provázen i rychlým rozvojem stavebnictví a vývojem a zpracováním kamenných a keramických a fasádních materiálů a v neposlední řadě ochraně povrchů. V široké nabídce však není lehké se vždy snadno zorientovat, zvláště když některé technologie a postupy se od sebe liší jen minimálně.
Čištění a repase pískovcových schodů má své zákonitosti a prostřednictvím inspekce pískovcových schodů materiálů a stavu pískovcových schodů je zjištěno, že každý povrch má své jedinečné vlastnosti a každá kontrola je pečlivě hodnocena z hlediska řádného uplatňování této normy. V některých případech je možná i odchylka od definované normy a v takových to případech je třeba užít zdravý rozum a profesionální úsudek, který musí být vykonáván ve všech případech.
Čištění a repase pískovcových schodů a odborná vstupní inspekce pískovcových schodů a schodišťových stupňů pomocí vyškoleného technika či vedoucího pracovníka je důležitá proto, aby Vaše schody byly řádně a kvalitně shlédnuty a prozkoumány a to prostřednictvím způsobilých dílčích kroků dle norem IICRC a systému ISIS Professional™. Výběr a doporučení určité technologie vždy závisí nejen na současném stavu kamenných, keramických, přírodních, fasádních a tvrdých povrchů, ale i na množství jiných faktorů – na konkrétní situaci, v níž se materiál nachází, na hodnotách, které mají být zachovány nebo vytvořeny (což je a bude aktuální zvláště u památkově chráněných budov), na solventnosti vlastníka atd. Podat jednoduchý a jednoznačný návod na výběr technologie není lehké, lze především zformulovat určité zásady a na základě nich zpracovat technologická a prováděcí doporučení.
Inspekce pískovcových schodů a schodišť v rámci čištění a repase pískovcových schodů je velice důležitá. Při výběru technologií obnovy stavu kamenných, keramických, přírodních, fasádních a tvrdých povrchů je velmi důležité si uvědomit fakt, že budovy a prostory byly obvykle navrhovány a postaveny pro konkrétní účel využití, která souvisel a souvisí s životném stylem a využitím prostoru. Tomuto odpovídá i dobové dispoziční, konstrukční a materiálové řešení. Tyto rozdíly jsou markantní a zásadní mezi budovami a objekty historickými a moderními. Historické stavby jsou jednou historickými stavbami a skýtají prostě jiný zážitek z užívání na rozdíl od budov moderních, jenž jsou založeny na uplatnění malé mechanizace, moderní materiálové chemie, moderních technologických postupů, kdy občas jejich použití není vždy a všude vhodné a žádoucí, jelikož mnohá nevhodná použití moderních technologií mohou obnovované budovy a povrchy spíše znehodnocovat.
Čištění pískovcových schodů a kamenické práce a filozofie naší firmy Floor Special Services CZ se zaměřuje na vhodnou a optimální balanci mezi tradičními postupy a moderními technologickými postupy a to přinejmenším jejich optimálním propojením. Důvodem je fakt, že používání tradičních technologií se stalo a stává a bude stávat jedním z předpokladů profesionální a odborně způsobilé obnovy původních památkových hodnot budov a objektů či prostor a to např. jejich vzhledu kloubící se změnou současného a budoucího životního stylu a vývoje potřeb využití objektů a povrchů.
ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A VSTUPNÍ INFORMACE
Čištění pískovcových schodů či nové schody mohou zlepšit vzhled každé budovy. Chcete-li, aby Vaše schody byly čisté, je nutné pravidelně Vaše schody udržovat, avšak po určité době, je třeba si vyžádat odbornější zásah kamenické firmy. Naše firma se snaží co nejlépe orientovat ve stanovení vhodných technologických postupů s jejich následným uvedením do smluvní realizace, kde mnohé tradiční postupy čištění pískovcových schodů, repase pískovcových schodů, čištění pískovcových schodů a povrchů jsou kombinovány s postupy moderními za použití moderních materiálů a přirozeně i nových druhů energie a techniky. V případě obnovy památkově chráněných staveb a budov je za naši stranu firmy uplatňováno propojení moderních materiálů a technologií včetně dlouhodobého posouzení z hlediska jejich životnosti.
Čištění pískovcových schodů, repase pískovcových schodů, čištění a ochrana pískovcových schodů vyžaduje vhodné a odpovídající technologické zázemí prováděcí kamenické firmy a dlouhodobé zkušenosti a poznatky z oblasti vývoje a změn stavebního a kamenického trhu. Díky rychlým změnám z hlediska technologického vývoje to je vskutku náročná disciplína, jelikož se materiálová a technologická nabídka obměňuje a však toto je naše práce. Nutno uvést, že příčinou mnohých chybných použití moderních technologií je i nízká technologické prováděcí disciplína při realizaci, nedostatečné odborné znalosti projektantů a dokonce někdy i záměrné preferování určitých technologií.
Důležité je říci a upozornit na to, že na tradiční detaily tradičních technologických postupů se v mezidobí zapomnělo a neznalost bývá někdy nahrazována romantickými představami. Profesionálně zpracovaný soubor a metodický realizační koncept, který naše firma dle zadaní vytváří vzhledem k výše uvedenému a dodržení zásad realizace, bývá leckdy přínosem nejen pro samotné realizátory, ale i pro projektanty, památkáře, soudní znalce či individuální stavebníky.
Čištění pískovcových schodů, repase pískovcových schodů a čištění pískovcových schodů vyžaduje pro renomované kamenické a řemeslné práce kvalitní a profesionální vybavení. V mnoha případech se setkáváme s tzv. nízkonákladovými nabídkami za super a nejnižší cenu což, je z našeho hlediska neetické chování tzv. levných firem, kteří se nebojí lhát a klamat spotřebitele a dělat nekvalitní práci.
Toto naše firma a filozofie podnikání striktně odmítá a dlouhodobě se proti tomuto neetickému chování snaží bránit a bojovat a to jak prostřednictvím médií, webových stránek, tak PR osvěty, tak ve spolupráci s odbornými lektory, se kterými naše firma externě dlouhodobě spolupracuje na bázi intenzivní distanční formy spolupráce např. Prof. Ing. Jiří Witzany, DrSc. (specializace na pozemní stavby), Ing. arch. Ondřej Ševců (obnova památek), Ing. Martin Blaha (úprava povrchů), Doc. Ing. Ota Matýšek st, PhD. (technologie staveb), Ing. Vladimírovi Kohútovi (statika), Ing. Martě Píchové (odvlhčování), Ing. Pavlu Richterovi (technologie podlah), Doc. Ing. arch. Petr Špička, PhD. (architektura), prof. Ing. Petr Turček, PhD. (zakládání staveb), Ing. Pavel Šefl & Dr. Martin Procházka (ochrana povrchů), Ing. Mag. Margit Leidinger & Jiří Kudrna (čištění a konzervace povrchů), Ing. Miroslav Maxa (betonové a kamenné povrchy) a distanční spolupráce s UK VŠCHT a ČVUT aj. Tyto renomovaní partneři a vzájemná spolupráce naši firmu a odborně způsobilé znalosti nás oboustranně posouvají po kvalitativní příčce stále výše.
Naše firma na základě certifikace IICRC a profesionálního systému čištění a čištění pískovcových schodů Diamond Professional™, ISIS System™ vypracovala pro naše klienty níže uvedený přehled hlavních bodů, který je vhodné při výběru renomované odborně způsobilé firmy pro provedení kvalitní čištění pískovcových schodů, repase pískovcových schodů, rekonstrukce pískovcových schodů, čištění a konzervace pískovcových schodů mít na zřeteli a to včetně terminologie související s čištěními staveb, povrchů, kamene, keramiky, fasád a památkově chráněných budov a povrchů.
KAMENICKÉ PRÁCE A PŘEHLED KVALITATIVNÍCH BODŮ – ISIS SYSTEM™
- CENA
- KVALITA
- TECHNOLOGIE
- CELKOVÝ PŘÍSTUP A ROZSAH SLUŽEB
- OBCHODNÍ A REALIZAČNÍ PŘÍSTUP
- PR, REKLAMA, WEBOVÉ STRÁNKY
- REFERENČNÍ REALIZACE
- ODBORNÉ A TECHNOLOGICKÉ ŠKOLENÍ
- ZKUŠENOSTI A DOVEDNOSTI
- JEDNÁNÍ A ADMINISTRATIVNÍ AGENDA
KAMENICKÉ PRÁCE A PŘEHLED METODICKÉ TERMINOLOGIE – ISIS SYSTEM™
- ADAPTACE = přizpůsobení | adekvátní či neadekvátní
- ANALÝZA = rozbor | rozborová metoda / zachování prvků
- ANASTYLÓZA = znovupostavení zbouraného / rozebraného včetně doplnění
- ASANACE = ozdravení / plošná nebo přestavba
- AUTENTIČNOST = původní‚ originální stav se zachovalými stopami vývoje
- DEMOLICE = zhroucení, odstranění
- GENIUS LOCI = duch místa
- KONSOLIDACE = zabezpečení stavby s cílem udržet zachovalý technický stav
- KONZERVACE = odborné ošetření hmoty a materiálu, povrchu
- MODERNIZACE = zvýšení užitné hodnoty, úrovně, standardu budov, povrchů
- MOVITÁ KULTURNÍ PAMÁTKA = věci památkové podstaty nespojené se zemí
- NEMOVITÁ KULTURNÍ PAMÁTKA = pozemky a stavby spojené se zemí
- OPRAVA = odstranění částečně / lokálního poškození
- PURISMUS = puristická metoda / očištění památky ve smyslu odstranění detailů
- PAMÁTKOVÝ DOHLED = kontrola na realizace dle zákona č.20/1987 Sb.
- PATINA = povrchové materiálové změny vyvolané stárnutím objektu
- REGENERACE = kompletní obnova staveb a budov a zhodnocení jejich stavu
- REHABILITACE = celková úprava stavby, povrchů či prostředí s cílem obnovy
- REKONSTUKCE = zásadní účelová přestavba či znovupostavení staveb a budov
- ČIŠTĚNÍ = nové zhodnocení, obnova či zásadní oprava stavby a povrchu jako celku
- RESTAURACE = oprava nebo úprava existujícího stavu konstrukce s doplněním
- RESTITUCE = obnova stavby z dřívějších historických podob či v původním slohu
- REVITALIZACE = celková obnova, oživení starších komplexů, materiálů, povrchů
- SANACE = technické zásahy, jimiž jsou zmenšovány, odstraněny poruchy staveb
- STAVEBNÍ DOZOR = odborná kontrola průběhu stavebních prací realizace
- SUBSTITUCE = součást památkové rekonstrukce, restaurace i restituce
- SYNTÉZA = ideové výtvarní sjednocení částí a prvků stavby
- ÚDRŽBA = technická činnost uskutečňovaná v průběhu životnosti budovy
KAMENICKÉ PRÁCE A PŘEHLED MATERIÁLOVÝCH VAD – ISIS SYSTEM™
Čištění pískovcových schodů na základě certifikace IICRC a ISIS System™ vyžaduje v rámci naší firmy a odborně způsobilé vstupní inspekce povrchů znalost materiálových vad. Mezi hlavní vady povrchů z přírodního kamene patří níže uvedené:
- SPÁRA = jde o typickou vadu různých druhů hornin, vyznačující se trhlinou či prasklinou v různé šířce a hloubce či směru. Lze je odhalit jejich tmavším zabarvením způsobeným prachem usazeným uvnitř či vrypem Mohsovou jehlou nebo politím.
- ŠEV = jde o specifickou formu kresby především ve vápenatých površích. Projevuje se tím, že má odlišný odstín od ostatní plochy, např. zubatý průběh čáry napříč horninou.
- FOSILNÍ ZBYTKY = vypadají jako tmavší skvrny na převážně světlém povrchu a na laika mohou působit jako vady materiálu.
- KAZY = se často vyskytují v podobě matných skvrn, světlých lemů a či hlubokými póry v přírodních kamenných površích.
- KALCITOVÉ ŽÍLY = hlubinné a krystalové praskliny
POZNÁMKA = ne všechny specifické zvláštnosti kamenů jsou defekty a znehodnocení přírodního kamene. Především pigmentové látky jako sopečný prach, který zanechává černé stopy, železo, jež tvoří načervenalé vrostlice, nebo zabarvení způsobené zvětráváním nejsou žádnými vadami materiálů.
Toto je zapotřebí za odborně způsobilou prováděcí firmu míti na zřeteli a to včetně terminologie související s čištěními staveb, povrchů, kamene, keramiky, fasád a památkově chráněných budov a povrchů.
ČIŠTĚNÍ A REPASE PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A OBJEDNÁVKA
Objednávka čištění pískovcových schodů předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Je vhodné čištění pískovcových schodů objednávat v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky čištění pískovcových schodů a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:
- Adresa a lokalita místa
- Plocha v m2 a rozsah znečištění
- Materiál a typ pískovcových schodů
- Doplňkové služby
- Čas a preferovaný termín realizace
ČIŠTĚNÍ A REPASE PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A CENOVÁ NABÍDKA
Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se koberec nachází a domluvit se na odhadu počtu m2, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.
Cenová nabídka na provedení čištění pískovcových schodů vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:
- Adresa a lokalita místa
- Počet pracovníků
- Odhad počtu m2
- Cena Kč /m2
- Doprava
- Speciální čističe a odstraňovače
- Doplňkové služby (impregnace aj.)
- Předběžná konečná částka
Cenová nabídka čištění pískovcových schodů vždy zahrnuje základní technologické úkony s použitím vlastní techniky. Cena může být upravena, jelikož se může vyskytnout vysoce odolná nečistota, značné množství prachu a s tím související opakované vysávání, vysoká mastnota, skryté vady, různé tvrdosti materiálu aj. Speciální vícepráce a nadstandardní technologické úkony jsou účtovány separátně za příplatek. Toto je vždy ze strany našich pracovníků a vedení naší firmy konzultováno s klientem před tím, než-li budou případně použity.
ČIŠTĚNÍ SCHODIŠŤ A TECHNICKÉ INFORMACE
TYPY A DĚLENÍ PÍSKOVCE A KAMENNÝCH POVRCHŮ
Pískovec je zpevněná, klastická usazená hornina. Zjednodušeně lze horninu označit za pískovec tehdy, pokud podstatnou část tvoří zrna o velikosti 0,06 až 2 mm. Velmi časté jsou křemenné pískovce, kde podstatnou část zrn tvoří křemen. Pískovec vzniká stmelením zrn (odborně řečeno tzv. klastů – obvykle křemene, živců a horninových úlomků jako jsou např. silicity) tmelem. Tento tmel je velmi často karbonátový nebo železitý. Mezerní hmotě (např. jílovité) se říká matrix. Složení pískovce se liší podle místa výskytu. Pískovec mívá velmi různé barvy: od šedé přes žlutou až k červené (indikuje přítomnost oxidů železa), někdy může být i vícebarevný. Snadno se drolí a zvětrává. Hojně se využívá ve stavebnictví, sochařství a ke kamenickým účelům.
Pískovce se skládají ze zrn o průměru 0,5 až 2 mm. Tyto úlomky jsou zbytky starších rozpadlých hornin. Vzhledem k jejich malým rozměrům mohou být tyto úlomky monominerální (tvořené jedním minerálním zrnem). Křemen je dominantní složka pískovců – v průměru až dvě třetiny klastických úlomků představují křemenná zrna. Důvod hojného výskytu křemene je ten, že křemen je i nejběžnější složkou většiny vyvřelých a přeměněných hornin, je odolný vůči mechanickým účinkům transportu a taktéž vůči chemickému zvětrávání. Chalcedon a opál plní v mladších pískovcích většinou úlohu cementu, ve starších jsou denitrifikované (zbavené vody z jejich struktury) a přeměněné na křemen.
Živce bývají v pískovcích zastoupeny v menší míře, protože jsou v procesu zvětrávání a transportu nestabilní. V pískovcích jsou zastoupeny všechny hlavní živcové skupiny – jak alkalické, tak i sodno-vápenaté. Přítomnost vody v pískovci způsobuje chemické změny v živcích (illitizace, kaolinizace). Výskyt živců poukazuje na aridní (pouštní) klimatické podmínky vzniku pískovce.
Slídy jsou přítomny prakticky ve všech pískovcích, větší výskyt je ale v jemnozrnnějších variantách. Výskyt určité minerální variety slíd indikuje původní horninu – muskovit je běžnější v metamorfitech, a biotit naopak v magmatitech. Glaukonit se vyskytuje výlučně v píscích a pískovcích mořského původu. Vzniká rozkladem Mg-Fe silikátů v mírně redukčním prostředí. Uhličitany (kalcit, siderit, dolomit) plní obvykle úlohu cementu, i když kalcit (a v ojedinělých případech i dolomit) se podílí i na složení zrn.
Pískovec a jeho akcesorie (příměs) může být ve složení pískovců přítomná řada minerálů. Jen některé jsou však užitečné pro zjištění zdrojové oblasti. Nejvhodnější jsou k tomu těžké minerály.[6] Jde o zrna, jejichž měrná hmotnost je vyšší než 2,8 g.cm−3. Jejich obsah v pískovcích obvykle nebývá větší než 1 %[5] a závisí od četnosti jejich zastoupení v zdrojové hornině, odolnosti vůči zvětrávání, transportu a diagenetickým procesům. Význam jejich výskytu v pískovcích spočívá v tom, že na základě určité minerální asociace je možno charakterizovat zdrojovou oblast. Všeobecně platí, že čím je pískovec starší, tím je obsah těžkých minerálů nižší. Mezi těžké minerály patří turmalíny, zirkon, rutil, olivín, amfiboly, pyroxeny, ilmenit, magnetit, titanit, granáty a mnoho dalších minerálů.
Pískovce mají obsah také úlomků hornin, jenž jsou jako poslední, ale ne nevýznamnou složkou pískovců. Jejich výskyt a percentuální zastoupení opět závisí na odolnosti vůči mechanické destrukci během zvětrávaní a transportu, ale svou úlohu hraje i plošný rozsah a morfologie zdrojové oblasti. Čím je reliéf členitější, tím víc litických úlomků se dostane do pískové frakce. Obdobný efekt má i větší plošné rozšíření zdrojové horniny.
Pískovec byl po opuce nejčastěji používané v době románské byl od doby gotické pískovec pro svou dobrou opracovatelnost a širokou dostupnost nejpoužívanější stavební kámen v českých zemích. Stejně oblíbený byl i v oblasti sochařské. Náročnost dopravy těžkého materiálu vedla v minulosti k hojné místní těžbě často málo kvalitního pískovce. Zejména venkovské sochařské památky nejednou trpí malou odolností vůči erozi povětrností. Lokality s většími ložisky kvalitních pískovců, které se naopak na významnější díla dovážely i na větší vzdálenosti, daly pískovcům jména.
- Pískovec žehrovický – poblíž Kamenných Žehrovic na Kladensku, hrubozrnný, doložený už ve 14. století při stavbě katedrály sv. Víta
- Pískovec hořický – poblíž Hořic, rozvoj od druhé poloviny 19. století, kdy zde i založena kamenická škola, použit např. na dostavbu svatovítské katedrály, stavbu Národního divadla či Mlýnské kolonády v Karlových Varech
- Pískovec mšenský – poblíž Mšeného-lázní u Budyně nad Ohří, hojně užívaný za první republiky (Ministerstva obchodu a průmyslu, financí, úpravy Pražského hradu)
- Pískovec božanovský – v oblasti Broumova, dle Božanova, jemnější zrno, užívaný hlavně v novější době, zvláště od 70. let při obnově památek, jako například úpravách na Pražském hradě nebo opravách Karlova mostu, a vedle hořického i na sekané kopie barokních soch, posléze i v soudobé architektuře zejména pro obklady (např. hotel Four Seasons v Praze)
Broušení pískovce předpokládá materiálové znalectví tohoto velice rozšířeného povrchu našich odborně vyškolených techniků. Broušení pískovce lze použít na různé druhy pískovcových povrchů. Pro zvolení vhodné metody je dobré si uvědomit, jakými metodami nemůžeme poškodit povrch žulového materiálu.
Čištění pískovcových schodů a schodišť patří do skupiny konstrukcí, kterými se v objektech a budovách zabezpečuje vertikální pohyb nebo doprava osoba a materiálu. Schodiště je možno opravovat, vyměňovat jednotlivý schodišťové stupně nebo celá ramena, případně do stavby, objektu či budovy přidávat nové schodišťové stupně. Schodiště historických budov mají obvykle profilované schodišťové stupně, ukládané do ramen jednotlivě, zdobené podlahy podest a často i honosná uměleckořemeslná zpracovaná zábradlí a to především hlavně schodiště barokních a rokokových reprezentativních staveb. Schodiště byla realizována především z kamene, případně z cihel a dřeva, přičemž jejich hlavní nosné prvky tvoří nejen trámy, ale i klenuté konstrukce jako např. valené klenby, pruské klenby apod.
Poruchy schodišť zahrnují zejména poruchy stability (prasklé schodišťové stupně, podesty, ramena aj.), poruchy povrchů (vyšlapané nebo vylámané schodišťové stupně, vyšlapané povrchové úpravy podest aj.) či poruchy zábradlí.
Čištění pískovcových schodů a schodišť řeší v první řadě výskyt poruch stability na nosných konstrukcích schodišť (ramenech, trámech, klenbách apod.), jelikož se přenášejí obvykle i do stupňů nebo povrchových úprav pískovcových schodů. Poruchy jednotlivých stupňů (např. prasknutí) však mohou zůstat lokálně omezené a to většinou na jeden či několik schodišťových stupňů. Toto se vyhodnocuje v rámci inspekce a analýzy (zhodnocení stavu) v rámci vstupní inspekce a podle druhu poruchy, její příčiny a závažnosti je zapotřebí vybrat některou z vhodných metod čištění. Závěrem platí, že nejprve je nutno správně identifikovat primární příčinu poruchy (např. poruchu základů budovy či nosné konstrukce schodiště) včetně její aktivnosti, odstranit ji a teprve potom řešit sekundární poruchu (např. prasklý schodišťový stupeň aj.)
Čištění pískovcových schodů a schodišť je započata v různých úrovních technologické realizace a to dle stavu schodiště. Při rozsáhlejší opravě schodišť se schodišťová ramena a podesty musí podepřít, a to v pořadí podesty a pak ramena schodiště, přičemž podepírání postupuje odspodu budovy směrem nahoru. Podchycením je zatížení přeneseno na únosnější konstrukce a nejvhodnější je ho přenést až na podlahu nejnižšího podlaží.
Čištění pískovcových schodů a jejich výměna poškozeného či poškozených schodišťových stupňů upamatovává i na to, že během prací bude schodiště na určitou dobu vyřazeno z provozu či provoz bude dočasně omezen na ½ polovinu schodiště. Z tohoto důvodu je v rámci inspekce a stanovení vhodného technologického postupu a dílčích technologických kroků za stranu provádění kamenické firmy a stavebního dozoru nutno řešit danou situaci předem a uvést tak budovu či objekt do souladu s potřebným provozem budovy, práce dobře připravit a potom rychle a kvalitně uskutečnit a případně připravit nouzový přechod opravovaného místa apod.
ČIŠTĚNÍ SCHODIŠŤ A JEJICH TECHNOLOGIE
ČIŠTĚNÍ A PŘEHLED TECHNOLOGICKÝCH ÚROVNÍ – ISIS SYSTEM™
- Opravy nosných konstrukcí schodišť
- Opravy poškozených schodišťových stupňů
- Opravy prasklých schodišťových stupňů
- Vkládání nových schodišť a schodišťových stupňů
- Opravy a čištění povrchů schodišť
Čištění pískovcových schodů a schodišť z hlediska jejich opravy nosných konstrukcí, které byly v minulosti zhotovovány jednak jako trámové prvky ze dřeva a jednak ze zdí z cihel nebo kamene se liší technologickým přístupem z hlediska jejich čištění. Naše firma se zabývá renovací především kamenných a betonových schodišťových prvků, která byly obvykle realizovány z kamene. Ve většině případů byly jednostranně či dvoustraně vklenuty do nosných zdí, případně byly částečně ukládány do sebe (točitá schodiště), takže si z jedné strany vytvářely vlastní oporu.
Čištění pískovcových schodů z hlediska opravy schodišťových stupňů se týká především u starších budov, historických objektů, které mají často poškozené je některé schodišťové stupně, takže je postačující lokální oprava. U historických a památkově chráněných budov je třeba před rozhodnutím o opravě zvážit, nakolik je poškození stupňů závažné, protože ne vždy částečné poškození nemusí představovat nedostatek a bude se jednat o estetický prvek, který je nutné zhodnotit z hlediska přirozené patinace povrchu a jeho autentického starožitného / historického ušlechtilého vzhledu.
Čištění pískovcových schodů z hlediska opravy odlomků, jako jsou například odlomené či uštípnuté hrany se provádí za použití umělého kamene, pevné malty, kamenné směsi včetně probarveného pigmentu nebo epoxidové pryskyřice. Nejprve se povrch zdrsní a po očištění a navlhčení povrchu se nanese vrstva zvoleného plnícího materiálu a po zatvrdnutí se kamenicky opracuje (obrousí, zaleští a případně zpatinuje). V případě hlubšího poškození se tento postup obnovy a doplnění výplně opakuje vícekrát. Masivní plošné vsadky pro obnovu vyšlapaného schodišťového stupně se prování odfrézováním zbytkového materiálu stupně nebo se odseká a do vzniklého žlábku nebo plošky se vsadí kamenicky zhotovená vložka, která musí být co nejtěsnější a osazuje se do cementového nebo epoxidového tmelu. Tato technologie je naší firmou hojně užívána a mimo jiné patří do mezi tradiční opomíjené postupy a je vhodná i pro památkově chráněné budovy a povrchy.
Čištění pískovcových schodů a oprav prasklých schodišťových stupňů se provádí výměnou pískovcových schodů. Výměna se dělá tak, že se stupeň uložený pod poškozeným stupněm zespodu zapře vyklínkovanými šikmými vzpěrami o spodní schodiště nebo jinou konstrukcí. Potom se vyseká místo uložení vyměňovaného stupně a pákou zasazenou do spáry se mezi stupni se poškozený stupeň vyjme. Místo určené k uložení stupně se upraví, vyčistí a osadí se do něj nový stupeň, který se může i dozdít a zaspárovat. Tento požadavek a prováděcí technika patří mezi ty nejnáročnější, jelikož nový stupeň musí být zhotoven jako kopie původního a to nejen tvarová, ale i materiálová a to především na památkově chráněných budovách.
Čištění pískovcových schodů a vkládání nových schodišť a schodišťových stupňů může být v budovách zajištěno vložením nového schodiště. Schodiště mohou být jednoramenná nebo dvou ramenná, ale i točitá. Z hlediska realizačního je důležité nosné konstrukce navrhnout a vyrobit, tak aby bylo možné jednotlivé konstrukce snadno dopravit na místo určení včetně instalace a montáže. Uložení prefabrikátů a materiálů přichází na řadu až po uložení a instalace / zakotvení konstrukce. Pro komplexní řešení vložení nového kompletního schodiště. Naše firma na takovýchto úkonech spolupracuje především s odborně způsobilými statiky a stavebními dozory.
Čištění povrchů pískovcových schodů a schodišť je tou nejrozšířenější oblastí z hlediska zájmu široké veřejnosti, památkově chráněných objektů, SVJ družstev, bytových družstev, majitelů budov a historických a průmyslových objektů a budov. Důvodem je prostý fakt, že schodišťové povrchy patří k exponovanějším částem konstrukcí budov a povrchů a proto je zapotřebí je renovovat či revitalizovat a vhodně udržovat poměrně často vs. jiné části budov. Čištění se provádí od několika profesionálních úrovní a to od změny povrchové struktury jako je přetmelení pískovcových schodů (např. žulovou drtí nebo moučkou stejné barvy a struktury) nebo obložení pískovcových schodů (teracové desky, kamenné desky, PVC desky aj), přes mechanické úrovně (např. brusné, pemrlování) až po nanotechnologické či chemické čištění s následnou konzervací.
Čištění povrchů pískovcových schodů a podest se řídí jednoduchými pravidly a postupy:
- Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času a ceny.
- Odprášení pískovcových schodů a podest včetně zákoutí, spár, soklů aj.
- Mechanická čištění nebo čištění pískovcových schodů a podest.
- Odmaštění pískovcových schodů a podest včetně spár.
- Parní čištění pískovcových schodů a podest včetně odstranění nečistot.
- Strojové čištění pískovcových schodů včetně aplikace profi čistících přípravků.
- Strojové umytí podest včetně neutralizace povrchů.
- Impregnace, nátěry, voskování, olejování pískovcových schodů a podest.
- Strojové leštění pískovcových schodů a podest.
- Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
- Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.
Čištění a čištění pískovcových schodů a podest vyžaduje vybavení kvalitními a profesionálními renovátorskými technologiemi, čistícími profi koncentráty a profesionální čistící a úklidovou technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika. Pro kvalitní provedení čištění pískovcových schodů je zapotřebí zcela ovládat a znát materiálové zbožíznalství, tvrdost povrchů aj.
ČIŠTĚNÍ POVRCHŮ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A METODIKA – ISIS SYSTEM™
Čištění, čištění pískovcových schodů a podest se dělí a metodicky rozlišuje na různé úrovně dle stavu povrchu. Každý povrch je specifický a je zapotřebí ho nejdříve zanalyzovat a navrhnout vhodnou metodu a rozsah čištění nebo čištění a případné doporučení ochranné impregnace.
METODY PROFESIONÁLNÍ ČIŠTĚNÍ, ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A PODEST:
- Mechanické broušení kamenných pískovcových schodů profi nástroji HILTI | FLEX systems
- Mechanická čištění kamenných pískovcových schodů jehličkováním a pemrlováním | FLEX
- Nanotechnologické a chemické čištění pískovcových schodů systémem NANOPROFESIONAL
- Mechanické a parní čištění a odmašťování pískovcových schodů TWISTER |MOSMATIC
- Impregnace, hydrofobizace, voskování a hloubková desinfekce pískovcových schodů a podest
Profesionální čištění a čištění pískovcových schodů je vždy zahájena odprášením povrchů a podest a vyžaduje důslednost a jasné stanovení priorit co vše je zapotřebí odprášit a především kvalitní úklidovou techniku. JE VELICE DŮLEŽITÉ MÍT NA VĚDOMÍ, ŽE V PŘÍPADĚ VĚTŠÍ OPRAŠNOSTI JE ZAPOTŘEBÍ ODPRAŠNĚNÍ OPAKOVAT I NĚKOLIKRÁT. Odprášení povrchů probíhá podtlakovým sáním proudu vzduchu, který je promýván velkým množstvím vody a zvedá se jako gejzír až k separátoru. Separátor oddělí alergeny, spory, plísní, choroboplodné zárodky i prachová částice a zapere je do vody, se kterou je vylijeme. Odprášení touto metodou je vysoce efektivní.
MECHANICKÁ ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A METODIKA – ISIS SYSTEM™
Broušení kamenných pískovcových schodů se používá při obnovení struktury kamene a hloubkově se tak vyčistí a zcela odstraní zašlé nečistoty. Broušené plochy se snadněji udržují v naprosté čistotě. Ideální řešení pro bytové a panelové domy, školy, nemocnice, atd. Následná povrchová úprava zabraňuje opětovnému znečištění. Samozřejmostí je i broušení kamenných soklů. Čištění se provádí pomocí mobilních brusek napojených na průmyslové vysavače, suchým procesem.
Broušení kamenných pískovcových schodů vytváří hrubší, matný, neklouzavý povrch. Stopy po předchozím opracování nejsou viditelné, předem upravený povrch je opracován brousícími prostředky a nástroji.
Opalování kamenných pískovcových schodů tvoří vzhled přírodního povrchu – odlomeného kamene, zvýrazňuje strukturu a texturu kamene. Vytváří bezpečný neklouzavý povrch pro pochůzné plochy (např. venkovní schodiště). Plamenem (který je hnán stlačeným vzduchem) je narušena soudržnost krystalu křemene s okolní hmotou a současně uvolněné části jsou odstraněny proudem hnacího vzduchu. Po opálení je povrch přebroušen. Výsledný efekt je kombinací obou úprav – přírodní povrch s menšími odchylkami rovinnosti.
Vysokootáčkové leštění pískovcových schodů se provádí pouze za předpokladu, že schodiště je již v dobrém původním stavu, pokud tak není, musí se před leštěním schody nejprve vybrousit, aby se povrch srovnal a vyčistil od nečistot. Pak nastupuje několikanásobná fáze diamantového leštění. Leštění dodává plochám hladký povrch a vysoký lesk, zvýrazní strukturu i texturu kamene. Zvýrazní také barevnost (získá se tmavší odstín) a uzavřením povrchu zvýší odolnost proti zvětrávání. Broušené plochy jsou upraveny leštícími prostředky a nástroji.
JEHLIČKOVÁNÍ A ČIŠTĚNÍ KAMENNÝCH PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ
Mechanická čištění a mechanické čištění kamenných pískovcových schodů zcela perfektně na základě našich zkušeností řeší jakékoliv usazeniny a neodstranitelné nečistoty schodiště ve starých objektech a po stavebních objektech. Jedná se především o krustu atmosferických a jiných nečistot usazenou v pórech kamene. Kolem zábradlí bývají zbytky nátěrů, kolem stěn pak zbytky usazenin po stavebních pracích a malbě. Kámen má prohlubně, některé hrany jsou uraženy, v objektech veřejně přístupných nezřídka bývá nalepena na povrchu kamene žvýkačka apod.
Čištění a mechanické čištění kamenných pískovcových schodů na bázi mechanických technologií, tj. srovnání nášlapů (nejčastěji přebroušením), jejich případné vytmelení speciálním tmelem namíchaným do barvy přírodního kamene a povrchová úprava odpovídající době, v níž schody vznikaly. Nejčastěji se jedná o pemrlování. Takto totiž bylo v minulosti povrchově upraveno 90% schodišť ve středoevropském regionu. Spáry mezi jednotlivými stupni vyplňujeme restaurátorskou maltou v odstínu o stupeň tmavším, než je barva kamene.
Pemrlováním nebo-li jehličkování kamenných pískovcových schodů získá povrch kamene a schodnice vzhled ručního opracování. Opracování povrchu ručně (resp. strojně) pomocí pemrlice (resp. pemrlovacího nástavce) – ocelový nástroj opatřený jehlanovitými hroty nebo rovnoběžnými břity.
Pemrlice (jehlice) je kamenický nástroj určený k finální úpravě povrchu. Historicky vypadá buď jako dláto nebo jako kladivo, opatřené pracovní plochou, vytvořenou ze špic. V provedení kladiva trochu připomíná kuchyňskou paličku na maso. Po úpravě plochy tímto nástrojem je povrch pravidelně tečkovaný.
Přibližně od roku 1890 do roku 1960 byly u nás v módě žulové nebo také kameninové soklové omítky. Většinou se jednalo o dům nebo vilu z neomítnutých, vyspárovaných cihel, jejíž sokl byl z šedé teraco-kameniny. Povrchová úprava se dělala tak, že se natáhla teracová cementová omítka, silně se utáhla do hladka hladítkem, a nechala se trochu ztuhnout (zavadnout). Pak nastoupil zedník nebo kameník (zpravidla seděl na nízké stoličce),pemrlici držel v obou rukách těsně pod železem, a celé dny lehce kolmo klepal na plochu. Odklepal asi 1 mm silnou vrchní hladkou plochu, tím ji zdrsnil a vytvořil tak stejnoměrně drsnou kamennou plochu, připomínající žulu. Omítka to byla kvalitní, někde vydržela i sto let. Dnes se tato pracná metoda už nepoužívá a patří do muzea zednictví.
Výše uvedené historické metody ručního pemrlování byla nahrazeno pneumatickými pemrlovacími nástroji na bázi různých hrubostí výměnných kovových jehel, jejíchž prostřednictvím lze dosáhnout různého jemnosti a hrubosti opracování pískovcových schodů.
CHEMICKÉ ČIŠTĚNÍ KAMENNÝCH PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ
Hlavním principem intenzivního čištění a povrchová ochrana kamenných pískovcových schodů, na kterém se zakládá námi aplikovaná patentovaná metoda čištění a povrchové ochrany materiálů Finalit® je důkladné odstranění všech vodou nerozpustných a hluboko usazených nečistot, skvrn a fleků v různých materiálech prostřednictvím aktivních částic v rozpětí velikostí 1 nanometr (10-9) až 100 nanometrů s následnou aplikací transparentní proti přilnavé povrchové úpravy pomocí snížení povrchového napětí. Tato metoda umožnuje doposud nejprogresivnější, nejrychlejší a nejefektivnější způsob povrchového čištění do hloubky povrchů, okamžité odstranění nečistot, mastnoty, rzi, vodního kamene s následnou povrchovou dlouhodobou transparentní ochranou různých materiálů.
Jedním z důležitých kroků je určení a zjištění hodnoty PH pískovcových schodů a materiálu, abychom mohli zvolit vhodný technologický koncept z hlediska použití vhodné čistící chemické složky a speciálních čističů systému Diamond Professional™. Certifikace IICRC nás vede k poznání a dodržení základních principů profesionální metodiky čištění a čištění pískovcových schodů a to vyhodnocení PH faktorů a zvolením vhodného chemicko-technologického postupu užití a fázování jednotlivých čistících složek v rámci více fázového čištění a čištění pískovcových schodů.
Čištění pískovcových schodů a hodnota PH (tj. „potenciál vodíku“), též vodíkový exponent je číslo, kterým v chemii vyjadřujeme, zda vodný roztok reaguje kysele či naopak zásaditě (alkalicky). Jedná se o logaritmickou stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14 (pro většinu vodných roztoků, roztoky silných kyselin a zásad či jiné než vodné roztoky mohou nabývat jiných hodnot); přitom neutrální voda má pH při standardních podmínkách rovno 7. U kyselin je pH menší než sedm – čím menší číslo, tím „silnější“ kyselina; naopak zásady mají pH > 7, čím větší číslo, tím „silnější“ zásada. Naše firma používá profi PH metry – digitální přístroje užívané pro odběry vzorků, které díky speciální laserové čočce zaměří PH povrchu před čištění a po čistění.
Čištění pískovcových schodů s následnou povrchovou úpravou metodou Finalit® je ekologicky šetrné a životnímu prostředí nezávadné. Intenzivní čistící roztoky a činidla včetně impregnačních roztoků ve spojením s molekulou vody se okamžitě z neutralizují a vznikne následně čirá tekutina s hodnotou PH 5 bez škodlivých a zatěžujících dopadů na životní prostředí.
Metoda a systém čištění pískovcových schodů Finalit® díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení vyčištění a následné povrchové úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného čistícího roztoku Finalit®, který pomáhá udržovat dlouhodobou ochranu povrchu.
MECHANICKÉ DIAMANTOVÉ ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ
Čištění pískovcových schodů patentovanou metodou DSC (Diamond cleaning system) nám umožňuje dosáhnout té nejvyšší kvality a efektivity čištění a leštění. Hybrid™ a Twister™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které schod čistí a leští mechanicky, bez použití chemikálií s použitím čisté vody v kombinaci ekologického nano čističe, který se ihned zneutralizuje čistou vodou.
Leštění pískovcových schodů metodou Twister™ dosahuje díky diamantovým padům a profesionálním strojům velmi vysoké kvality a lesku a to jak matného či lesklého, což vždy záleží na typu kamene a přání klienta. Leštění schodu probíhá bez jakýchkoliv chemikálií a nátěrů a lesku dosahujeme pouze přirozenou cestou s dlouhodobým efektem.
DIAMANTOVÝ ČISTÍCÍ SYSTÉM PODLAH FIRMY HTC:
Čištění a čištění pískovcových schodů metodou Twister™ je revoluční čistící systém využívající kotouče vyrobené z miliard mikroskopických částeček diamantu, které podlahu čistí a leští mechanicky. Kotouče Twister™ lze použít na většinu běžných podlahových materiálů, jako je například terazzo, přírodní kámen, beton, vinyl a epoxid.
Kotouče Twister™ promění matný a opotřebený povrch na čistou a zářivě vyleštěnou podlahu. Kotouče Twister™ nabízejí přednosti, které ocení jak poskytovatelé čistících služeb, tak majitelé podlah a prováděcí firmy.
Čištění a úklid podlah metodou Twister™ našim klientů zajišťuje výjimečnou kvalitu. Kotouče Twister™ nechají vyniknout krásu a užitné vlastnosti podlahy. Výsledky jsou neuvěřitelné! Metoda Twister™ je jedinečná tím, že odpadá pravidelná údržba podlahy a použití vosků a leštidel! Tajemství těchto mimořádných výsledků spočívá v použití mechanického čištění s miliardami mikroskopických částeček diamantu. Je tedy dosaženo vysokého lesku a extrémní čistoty povrchu s následnou snadnou údržbou.
VÝHODY MECHANICKÉHO ČIŠTĚNÍ metodou DCS (diamantové vodní čištění) a Finalit® :
- Bezprašné čištění (vodou s okamžitý odsátím)
- Bezhlučné čištění (pouze tiché koutoučování bez broušení)
- Rychlé čištění ( 1x schod = cca 10min / 0,75m2)
- Protiskluzová úprava (anti-slip efekt hodnota R9)
- Cenově přijatelné (viz. odstavec ceny čištění a impregnace.
TLAKOVÉ PARNÍ ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ
Parní čištění pískovcových schodů s regulací suché až mokré páry, ergonomické ovládání na pistoli a plynulá regulace mokrá / suchá pára, možnost hadice dlouhé 30 – 90 metrů bez kolísavosti výkonu páry to je nekompromisním řešení pro čištění odolných mastnot a grafitu ve slévárnách, průmyslu, restauračních zařízení, gastro provozech,, čištění fasádních povrchů a střech a vysoko a těžko dostupných míst zajišťuje naše firma prostřednictvím těchto profesionálních strojů. Tyto stroje dokonale vyčistí vaše stroje bez vniknutí vlhkosti do konektorů a elektronických částí a díky produkovanému objemu a výroby páry zcela zajistí vysoce kvalitní a efektivní výsledek práce našich pracovníků.
Parní čištění pískovcových schodů a čištění horkou párou je prováděno v mnoha případech a realizací v rámci naší firmy profesionálním systémem plošného parního čištění MOSMATIC Steam Professional™. Tento systém je výsledkem několika letého výzkumu inovace výrobců parní strojů a parních vyvíječů s renomované švýcarské firmy MOSMATIC AG.
Čištění pískovcových schodů párou a nepřekonatelnou výhodou a předností tohoto čištění je fakt, že z malé ač výkonné parní trysky tento systém MOSMATIC Steam Professional™ dokáže vytvořit čistící plochu kolem 40cm v průměru při konstantním tlaku a výkonu páry na čištěný povrch. Tím se posouvá technika parního čištění nad hranice stávajících dostupných možností a umožňuje mnohonásobně zvýšit efektivitu parního čištění ploch, zdí, stropů, stěn, obkladů, pískovcových schodů, dlažeb, kuchyňských a potravinářských provozů, fasád, střech a venkovních či vnitřních interiérových povrchů, kde není vhodné pracovat přímo s vodou.
ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ PÁROU A JEHO HLAVNÍMI PŘEDNOSTI:
- Ekologické čištění bez chemických přípravků či s minimálním množstvím.
- Ošetřený povrch zůstává dočasně antistatický.
- Vysoká úroveň hygieny – likviduje viry, bakterie, houby a další bacily.
- Očištěný povrch zůstává bez zbytků nečistot, čímž se prodlužuje doba opětovného čištění.
- Téměř destilovaná pára, která neobsahuje soli.
- Mnohostranné využití v domácnosti i průmyslu.
- Horká pára pod silným tlakem proniká hluboko pod povrch organických materiálů.
- Zneškodníte i nejhorší nečistoty, jakou jsou mastnoty, vosky a oleje.
- Odstraňuje nežádoucí pachové stopy.
- Čištění velkého množství materiálů a povrchů.
- Vhodné pro alergiky – anti alergenní čištění
- Čištěním párou dochází k likvidaci choroboplodných zárodků.
- Likviduje především viry, alergeny, bakterie, roztoče, plísně a houby.
PARNÍ ČIŠTĚNÍ PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ A JEHO POUŽITÍ:
- Zdravotní péče – boj s infekcemi a běžnými bakteriemi
- Čištění ulic – tvrdý boj s odstraňováním žvýkaček a graffiti
- Průmysl – hloubkové čistění a odmašťování s minimálními prostoji
- Smluvní čištění – zlepšování viditelných výsledků čištění v kratším čase
- Stravování & potravinářská výroba – zachování nejvyšších standardů čištění a hygieny
- Průmyslové haly a výrobní provozy
- Volný čas a pohostinnost – kladný první dojem, který přispívá k úspěšnému podnikání
IMPREGNACE A KONZERVACE PÍSKOVCOVÝCH SCHODŮ – ISIS SYSTEM™
Čištění pískovcových schodů a jejich následná dlouhodobá ochrana a konzervace je velmi důležitá. Pomáhá udržet vyčištěné materiály výrazně delší dobu, jelikož vyčištěný povrch je ochráněn vrstvou molekul, nanočástic a pevných částic, které obalí strukturu povrchu, vyplní strukturu povrchu a zamezí tak pronikání nečistot do vyčištěného povrchu a je tak mnohem snadnější čištění a údržba povrchu, jelikož všechny nečistoty po dobu trvání impregnace ulpívají na povrchu vyčištěného a renovovaného materiálu.
Konzervace pískovcových schodů dle norem britské certifikace IICRC a profesionálního systému čištění pískovcových schodů ISIS System™ je prováděna dle měření infra teplotním měřičem a hydro měřičem z hlediska vlhkosti povrchu. Tyto informace nám následně umožní zvolit vhodný čas aplikace penetrace či impregnace na renovovaný a vyčištěný povrch pískovcových schodů. V případě zbytkové vlhkosti v povrchu pískovcových schodů, může dojít k nedostatečnému zesíťovaní částic impregnace a slabé ochraně impregnovaného povrchu. Takto jsou prováděny ochranné konzervace vysoce kvalitním systémem Finalit®.
Konzervace povrchů systémem Finalit® umožňuje z hlediska kvality a životnosti ty nejoptimálnější parametry. Vše je dáno technologickým zázemím významné rakouské společnosti Finalit Komplett-Steinpflege GmbH – specializující se na ošetřování kamene a keramiky. Kamenický mistr s bohatými zkušenostmi p. Kurt Leidinger započal společně se vyvíjet produkty pro čištění a dlouhodobou ochranu – impregnaci a konzervaci kamene více jak před 50-ti lety a jejich cílem bylo vyvinout produkty, které by uměly komunikovat s látkami obsaženými přímo v kamenech. Toto vše zaštítila od roku 1999 jeho dcera a evropská znalkyně kamenných materiálů Ing. Mag. Margit Leidinger.
Konzervace povrchů systémem a produkty Finalit® jsou pro naše realizace také optimální z toho důvodu, že jsou testovány a certifikovány zkušebním ústavem MA 39 Versuchs- und Forschungsanstalt der Stadt Wien a lze je používat celosvětově na památkově chráněných objektech díky jejich certifikaci. Základními vlastnostmi je odolnost vůči UV-záření, posypové soli, použitelnost v potravinářství, paropropustnost, odolnost vůči skvrnám a odpudivost vůči vodě. Finalit® je špičkou v ochranně povrchů také především díky budoucí technologii nezávadné a co nejpřirozenější ochraně povrchů a to díky tzv. plast-polymerní ochraně povrchů s podílem pevných částic, což je odborníky nazýváno jako ochranné impregnace 3-tí generace, neboť neobsahují chemické rozpouštědlové látky, vosky, silikonové, siloxanové a silanové částice, ponechávají povrhu přírodní a naturální vzhled a mají vysokou odolnost.
Konzervace povrchů systémem Finalit® má celosvětové renomé. K nejznámějším a nejvýznamnějším referencím patří práce prováděné na Sakkára a Cheopsově pyramidě v Egyptě, impregnace památníku princezny Diany v Hyde Park v Londýně, impregnace povrchů v kostele Frauenkirche Drážďany. Mnoho realizací je samozřejmě prováděno v Rakousku – Parlament Wien, Rakouská národní banka, nová budova nádraží Westbahnhof, Metronom v Praze 7, Úřad vlády České Republiky na Praze 1, Hotel Four Seasons Praha 1 a další významné národní a mezinárodní reference.
Impregnace a konzervace pískovcových schodů systémem Finalit® se zabývá a nabízí z hlediska životnosti ty nejoptimálnější a nejvíce životnější ochranné systémy na světě. Z tohoto důvodu naše firma tento jedinečný ochranný systém jako jediný vhodný pro naše potřeby aplikuje a provádí tyto ochranné systémy Finalit® již velmi dlouhou dobu. Důvodem je nejdelší validní dlouhodobá záruka a životnost ochranných nátěrů – penetrace a impregnace včetně ochranných protiskluzných bezpečnostních norem a jakostí, zvýrazňujících schopností. Tento system Finalit® jako jediný na světě vyvinul a aplikuje tzv. horkou impregnaci, která se při aplikaci nahřívá na 60°-70° celsia a díky dočasné změně velikosti částic proniká hluboko do konzervovaných povrchů a jedinečně uzavírá povrchu zevnitř ven a z venku dovnitř.
Konzervace schodišťových stupňů se liší dle typu materiálu, povrchové úpravy, savosti, budoucí zátěže a také a především dle životnosti a optických vlastností. Základem kvalitní dlouhodobé ochrany povrchů je použití kombinace penetrace „hloubkové ochrany“ (tzv. plniče pórů a kapilár) a impregnace (povrchové ochrany). Optické zvýraznění a jeho intenzita se provádí a určuje typem penetrace (transparentní nebo zvýrazňující). Optická a funkční životnost je dána především 2-komponentním složením aplikační koncepce systému Finalit® & ISIS System™. System Finalit se dělí na 3 životnostní úrovně – 3 letá ochrana / 5-ti letá ochrana / 7-10ti letá ochrana (horká impregnace). Životnost ochranných systémů je dána typem a druhem ochranné konzervace.
Bezpečnostní protiskluzná impregnace pískovcových schodů, kamenných a keramických povrchů je aplikována nanesením speciálního prostředků a ochrannou impregnaci určenou ke zvýšení protiskluzovosti povrchu pískovcových schodů. Poté provádíme denní údržbu, ke které postačí čistá voda s občasným použitím stopového množství přípravku firmy Finalit pro univerzální pískovcových schodů materiály, který podporuje stálost vlastností ošetřeného povrchu. Přípravek má mimo mycích schopností také výhodu, že v jednom ošetřuje a udržuje protiskluzného vlastnosti pískovcových schodů.
Například každá struktura pískovcových schodů má uveden protiskluz v jakém je vyrobena (jedná se pouze o hodnotu kluzné/protiskluzné plochy). Stupně protiskluznosti se značí R 9 až R 13 podle normy DIN 51130. R 9 na šikmé ploše v úhlu 6-10 stupňů, R 10 v úhlu 10-19 stupňů, R 11 v úhlu 19-27 stupňů, R 12 v úhlu 27-35 stupňů a R 13 nad 35 stupňů. Stupeň protiskluznosti výrobci značí písmeny A – B – C, kdy je C nejvyšší stupeň. Do běžné domácnosti není důvod proti skluz více řešit. V okolí bazénu či veřejných prostor je již tento údaj důležitý a je na něj kladen velký důraz.
Zvýrazňující impregnace pískovcových schodů jsou dva typy a to jednosložkové zvýrazňující impregnace, které se používají především na vysoce opotřebených površích neb mají silnou viskozitu a silný zvýrazňující účinek a také se vyznačují především dlouhou dobou schnutí, což znamená cca 12hod bez zátěže. Dvousložkové impregnace jsou často používané pro jejich rychleschnoucí vlastnosti vs. jednosložkové impregnace a to cca 3-5hodin. Mají menší viskozitu, ale toto je nahrazeno dvousložkovou více fázovou aplikací prostřednictvím zvýrazňující penetrace a ochranné transparentní impregnace. Následně je možné pak povrchu strojově zaleštit a díky vícevrstvému penetračnímu základu určit nebo volit úroveň a tón zvýraznění pískovcových schodů, kamenných a keramických povrchů.
Produkty Finalit® jsou vyráběny a produkovány jako vysoce efektivní koncentráty pro profesionální základní čištění, impregnaci a ošetřování přírodních kamenů, dlažby, cotto, terasa, betonu a mnoho jiných. Je jedno, jestli přírodní kámen, mramor, žula, pískovec, vápenec, umělý kámen, kamenina, teraso, Cotto, kabřinec, cihla, beton apod. – díky produktům Finalit budou Vaše problémy vyřešeny!